Gömböcz Zsolt

zsolt.gombocz00@gmail.com
Blog bejegyzés 5

Legutóbbi bejegyzések

react-input

Részletesebb ismerkedés a React-tel: Form-ok, input-ok - 4.rész

2022. 10. 03. 10:36
0

Kicsivel nagyobb lélegzetvételű bejegyzés lesz ez, mivel meg fogjuk nézni miként tudunk React-ban beviteli mezőket és űrlapokat kezelni, validálni. A projekthez egy kis részét fogjuk felhasználni, viszont szeretném részletesen megmutatni mennyire egyszerű külső könyvtárak nélkül, valós időben kezelni a HTML5 által biztosított beviteli mezőket.
react-3-deployment

Részletesebb ismerkedés a React-tel: Deployment - 3. rész

2022. 08. 04. 22:11
0

Az elmúlt hetekben munka és iskola kezdés miatt nem tudtam sok időt fordítani a blog sorozatra, viszont az egyetemen megkezdésével az utazási időm lehetőséget nyújt arra hogy behozzam a lemaradásom. A React sorozat 3. részéhez érkeztünk és most szeretnék egy hasznos oldalt bemutatni, ahova könnyedén tudjuk telepíteni (deploy-olni) React alkalmazásunkat. Nem fogunk a fő projektünkkel haladni, tehát nem fejlesztjük konkrétan, viszont fel fogjuk használni a mostani haladást a későbbiekben.
react-routing

Részletesebb ismerkedés a React-tel: Routing - 2. rész

2022. 07. 08. 11:51
0

Folytassuk React sorozatunkat és bővítsük tovább tudásunkat. Ebben a részben egy rövidebb lélegzetvételű témát hoztam, ami nem más mint a routing, azaz útvonal kezelés. Be szeretném mutatni az útvonalak regisztrálását és komponensek (views) hozzárendelését adott útvonalhoz, továbbá kitérünk a védett útvonalakra is.
react-app-01

Részletesebb ismerkedés a React-tel: A projektünk alapjai - 1. rész

2022. 06. 21. 16:54
0

Néhány React-os bejegyzést már olvashattunk itt a blogon, azonban most szeretnék egy sorozatot elindítani, ahol együtt építenénk egy komolyabb React alkalmazást. A sorozatban szeretném elkülöníteni az egyes bejegyzések utáni változtatásokat, így GitHub-on majd nyomon tudjuk követni, hogy mi is változott.
laravelXheroku

Laravel alkalmazás telepítése a Heroku felhőrendszerébe

2022. 03. 20. 22:04
0

Alkalmam nyílt arra hogy, bemutassam a Heroku által kínált lehetőségeket egy Laravel alkalmazás esetében. A Heroku egy konténer alapú felhőszolgáltatás, amivel gyorsan és egyszerűen tehetjük alkalmazásainkat elérhetővé mások számára. A Microsoft Azure-rel ellentétben, ez csak alkalmazás futtatására alkalmas és a PostgreSQL-t fogjuk használni, mint adatbázist, mert ezt tudjuk tárolni a Heroku-nál, azonban lokálisan az SQLite-ot. Egy VSCode-ra és egy böngészőre lesz szükség mindössze, ezután lépésről-lépésre fogunk haladni.