Bemutatkozás

Az ELTE Informatika karának oktatója vagyok, szeretek programozni, webes alkalmazásokat fejleszteni,
ipari rendszereket tervezni, építeni, integrálni és optimalizálni, valamint természetesen tanulni és tanítani.

Blog, oktatás, fejlesztés

Mindig érkeznek új kihívások...

2020-as években is mindig új kihívásoknak kellett megfelelnem: ide venném a munkahelyváltást (SoE => ELTE), lakásvásárlást (és -felújítást), de ez a blog oldal is rejt számomra mindig újabb problémákat és megoldandó feladatokat.

A digitalizációs és az integrált rendszerek világa mindig érdekelt, ez is motiválta a szakmai oldalam létrehozását. Itt megoszthatom az oktatási anyagaimat, szakmai tapasztalataimat és minden egyebet, amiről azt gondolom, hogy érdekes lehet szakmai/kutatási szempontból. Emiatt előfordulhat, hogy nem csak webfejlesztésről, hanem például ipari rendszerek fejlesztéséről, üzleti intelligencia alkalmazásokról, vagy a legújabb kutatási eredményeimről is blogolok majd. Remélem, hogy ezzel az olvasók fejlődhetnek és örömmel fogadják ezeket a bejegyzéseket.

PHD-avatas

ELTE-IK-logo

Jelenlegi munkahely - Egyetemi adjunktus az ELTE-n

Eötvös Loránd Tudományegyetem, Informatikai Kar, Programozáselmélet és Szoftvertechnológiai Tanszék (2020-)

2019-ben PhD. doktori címem megszerzése után új szakmai és kutatási kihívásokra vágytam, ezért választottam azt a lehetőséget, hogy csatlakozom a Szombathelyen 2017. óta működő, Programtervező informatikusokat képző oktatói csapathoz.

2012-től kezdve készítek egyetemi jegyzeteket. A blogírásba csak 2022 elején vágtam bele, de kitartóan szeretném végezni a munkát az eddig összegyűjtött tapasztalataimat felhasználva.


PhD Doktori oklevél megszerzése

Soproni Egyetem (2019)

Műszaki tudományok tudományterületen, Anyagtudományok és technológiák tudományágban summa cum laude minősítéssel szereztem meg a PhD. doktori címemet.

Doktori értekezésem címe: Termelési folyamatok felügyelete, irányítása és elemzése Ipar 4.0 megközelítésben

Kutatásomban mindig igyekeztem olyan eredményeket elérni és publikálni, amelyeknek gyakorlati haszna is van az informatika és a gazdaság interdiszciplináris területein. Azt gondolom, hogy emiatt is nyerhettem el kétszer az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíjait, amelyekre rendkívül büszke vagyok.

PHD-avatas

Eloadas-utan

Kutatói munka

Eötvös Loránd Tudományegyetem (2020-)
Soproni Egyetem (2017-2020)
Nyugat-magyarországi Egyetem (2008-2017)

Egyetemi tanulmányaim után maradtam Sopronban és dolgoztam évekig, családias környezetben az Informatikai Intézetben. Munkám során EU-s és hazai pályázatokban is aktívan résztvettem, ezáltal szakmai és tudományos oldalról is fejlődtem.


GAIN BI Kft.

Közös cég Bencsik Gergely barátommal és kollégámmal (2016-2023)

2016-tól 2023-ig működtettük a GAIN BI vállalatunkat. A projektjeink számos területhez kapcsolódtak:

  • Erdészeti szenzoros adatgyűjtés webes menedzsmentje (Laravel alapokon)
  • Vállalati folyamatok (ügyfélnyilvántartás, számlázás) támogatása (WEB)
  • Oktatási projektek (Windows 10, Office: Access, Excel), MS SQL Server

Jó volt, szép volt, ennyi volt!

GAIN BI Kft. logó

Okleveles-GAIN

Okleveles Gazdaságinformatikus Egyetemi oklevél megszerzése

Nyugat-magyarországi Egyetem (2008)

Bár gazdaságinformatikusként végeztem egyetemi tanulmányaimat, a legtöbb magyarországi hasonló képzéssel ellentétben Sopronban inkább az informatikai tantárgyak voltak döntő többségben és nyújtottak értékes tudást életem későbbi szakaszában, a gazdasági oldalról inkább a középiskolában megszerzett tudásomnak köszönhettem tapasztalataimat.

Sopronban a Selmeci iskola hagyományainak is köszönhetően értékes emberekkel kötöttem barátságot.